Dj Sasha !

Sasha !

Kisa biyografi


Birçok yeteneğe sahip olan Sasha, North Wales’de doğdu ve dünyanın en popüler DJ’lerinden biri olma ünvanına sahip. 80’lerin sonlarında clun DJ’i olarak başlayan Sasha, Alexander Coe ile tanışmasıyla çok büyük bir dans kulübü tarafından işe alındı ve genç Dj işe başladığı yerde kendinle aynı müziği seven ve dinleyen insanları eğlendirmekten aldığı hazla kendini buldu. Dünya çapında tanınması, kendi yaptığı miksleri, Haçiente ve Renaissance’ta çalmaya başlamasına kadar mümkün olmadı. Fakat sonraları yarattığı sound ve kullandığı teknik son derece popüler oldu ve Sasha dünya çapında tanınan ve sevilen bir dj haline geldi. Renaissance’ın complations’ları piyasaya çıktı ve bu albümler bir DJ’in mixlerinin piyasaya çıkarıldığı ilk albümlerden biriydi.

Sasha başka bir dj olan John Digweed’le tanıştığında hala Renaissance’ta çalıyordu. Kısa bir süre sonra ikisi birleşip birlikte remiksler yapmaya başladılar ve “Northern Exposure” serisinin ilk bölümünü piyasaya çıkardılar. Albümün ardından ikili turneye çıktılar ve Amerika, Avustralya,Güney Afrika ve Asya’da çaldılar. Sasha sadece miksleme yaparak kariyerine devam etmeyi reddetti ve şarkıcı Maria Naylor’la anlaştı. Hemen ardından Pet Shop Boys, Simply Red, M People gibi çok popüler gruplar ve sanatçılar için remiksler yapmaya başladı. Aynı zamanda “Excession Recordings” adı altında kendi plak şirketini de kurdu.

1997 senesinde Sasha ve John Digweed “Northern Exposure Vol.2” adlı yeni complationlarını piyasaya çıkardılar. Bu albüm batı ve doğu kıyıları olarak ayrıldı ve her ikisinde de farklı parçalar yer alıyordu. Sasha bunların yanında kendi başına da bazı miks albümleri piyasaya çıkardı. Bunlara “Global Underground” serileri de dahildi. “Xpander” 1999 senesinde dans klüplerinde en çok çalan hit oldu. Bu başarının hemen arkasından da 2002 senesinde,  Sasha “Communicate” adlı başka bir mix albümü piyasaya çıkardı. Amerikan plak şirketlerinden biriyle anlaşma imzaladı ve ve “ Airdrawndagger”ı piyasaya çıkardı. Bunu takip eden diğer önemli albümü “Involver” da çok önemli bir çalışmaydı. Sasha bu albümde UNKLE, Felix da Housecat ve Ulrich’den aldığı parçaları remiksledi.

Bu türde başka sanatçı yok.
if(typeof sIFR == "********"){ sIFR.replaceElement("h1", named({sFlashSrc: "frugal.swf", sColor: "#013E7A", sWmode:"transparent"})); };Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !